Trzycierz -zderzenie dwóch samochodów

26 maja około godziny 14.51 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zadysponowane zostały do działań w Trzycierzu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że  w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe tj. Audi A4 i Lancia Zeta.  Pojazdami podróżowali sami kierujący, którzy opuścili swoje pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży. Jeden z kierujących na skutek aktywowania poduszki powietrznej odniósł obrażenia. Z obydwu pojazdów nastąpił wyciek płynów silnikowych i eksploatacyjnych.  W wyniku zderzenia pojazdów oraz usytuowania ich na środku drogi ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w obydwu pojazdach,  sorpcji rozlanych płynów silnikowych i eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów oraz przemieszczeniu, uszkodzonych samochodów poza drogę w celu jej odblokowania. Uczestnicy zdarzenia po przebadaniu przez ratowników Pogotowia ratunkowego  pozostali na miejscu zdarzenia. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Źródło: www.psp-nowysacz.pl