Koniuszowa- pożar budynku mieszkalnego

Pożar poddasza w budynku mieszkalnym w Koniuszowej - brak osób poszkodowanych.

14 czerwca o godzinie 2:37, nasz zastęp zastęp zadysponowany do pożaru który powstał w budynku mieszkalnym w miejscowości Koniuszowa.

Relacja: www.psp-nowysacz.pl:

14 czerwca około godziny 2.30 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno, Korzenna, Korzenna Centrum, Siedlce oraz Paszyn zadysponowane zostały do działań w Koniuszowej.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w jednorodzinnym budynku mieszkalnym na poddaszu doszło do zapalenia się nagromadzonych tam rzeczy. Z poddasza wydostawały się języki ognia wraz z kłębami dymu. Na poddaszu panowało duże zadymienie. Obiekt zamieszkiwało dwie osoby dorosłe oraz trójka dzieci. Wszyscy opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej w budynku. Dwóch ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią wężowa oraz kamerą termowizyjną weszło na poddasze w celu ugaszenia źródła ognia. Drugi prąd wody podawano z zewnątrz na pokrycie dachowe. Otwarto okna w budynku w celu jego przewietrzenia. Usunięto ze strychu na zewnątrz nadpalone przedmioty i przelewano je wodą. Poddasze sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego - nie stwierdzając nieprawidłowości. Dzialania strażaków trwały ponad dwie godziny.Czas trwania akcji naszego zastępu to około dwie godziny.

Siły i środki:
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Korzenna Centrum
- dwa zastępy OSP Mogilno
- zastęp GBA OSP Siedlce
- zastęp GBA OSP Paszyn
- Policja

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS