Szkolenia i ćwiczenia w zakresie prowadzenia poszukiwań w terenie otwartym

Strażacy z naszej jednostki na ćwiczeniach w Lipnicy Wielkiej.

W dniach 25-27 czerwca odbyły się szkolenia oraz ćwiczenia dla strażaków OSP z Nowego Sącza, Starego Sącza, Muszyny oraz Korzennej   z zakresu prowadzenia działań poszukiwawczych w terenie otwartym. 25 czerwca zajęcia teoretyczne i praktyczne odbyły się w Przysietnicy. 26 czerwca zajęcia teoretyczne i praktyczne odbyły się w Muszynie i Dubnym a 27 czerwca w Lipnicy Wielkiej. Miejsca szkoleń i ćwiczeń nie zostały wybrane przypadkowo. W Dubnym i Lipnicy Wielkiej odbywają się lub będą się odbywać obozy harcerskie. Podczas szkoleń i ćwiczeń strażacy współpracowali z ratownikami Grupy Krynickiej GOPR z funkcjonariuszami Policji  oraz OSP GRS Nowy Sącz. Scenariusz zajęć w każdym przypadku był podobny. Zadaniem strażaków było odnalezienie kilku zaginionych osób w lesie.

Źródło: www.psp-nowysacz.pl