Miłkowa - zatrucie tlenkiem węgla

W Miłkowej "zaatakował" czad. Na szczęście czujność podtrutej osoby pozwoliła w porę na zawiadomienie pomocy.

7 grudnia o godzinie 13:04, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia, które miało miejsce w miejscowości Miłkowa. Zgłoszenie z SKKM mówiło o możliwości zatrucia się jednej osoby tlenkiem węgla.

Po przybyciu pod wskazany adres, na miejscu znajdował się mężczyzna, który zawiadomił służby ratownicze. Osoba ta był przytomna ale uskarżała się na różne dolegliwości.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, przewietrzeniu pomieszczeń oraz czujnikiem sprawdzono  pomieszczenia na obecność tlenku węgla.

Działania naszego zastępu trwały około godziny czasu.

Siły i Środki:

- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz