Usuwanie skutków silnego wiatru

Silny wiatr nad naszym regionem powalił kilka drzew.

24 lutego o godzinie 9:37, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Łyczana, gdzie za przyczyną wiejącego wiatru kilka drzew stwarzało zagrożenie i trzeba było je wyciąć.

Po zakończeniu działań strażacy skierowali się w inne miejsce w Łyczanej gdzie jeden z mieszkańców podszedł do strażaków i poprosił o pomoc. W tym przypadku również zdarzenie dotyczyło drzewa, które stwarzało zagrożenie i zostało ścięte.

Na powrocie do remizy w miejscowości Korzenna strażaków zatrzymał jeden z mieszkańców i poprosił o pomoc w usunięciu drzewa które zawisło na linkach. Również w tym przypadku zagrożenie zostało usunięte.

W każdym z tych przypadków działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ścięciu drzew za pomocą piły motorowej.

Działania naszego zastępu trwały około jednej godziny.

Siły i Środki:
- zastęp GBA KSRG OSP Korzenna