Korzenna - pożar budynku gospodarczego

W środku nocy, w Korzennej palił się budynek gospodarczy  - spłonął w całości.

10 kwietnia o godzinie 2:40, nasz zastęp został zadysponowany do pożaru w naszej miejscowości. Z powodu awarii samochodu GBA, który został po poprzedniej akcji wycofany z podziału bojowego strażacy udali się zastępem GLM.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pali się budynek gospodarczy - stodoła, budynek był objęty w całości ogniem. Około 10 metrów obok znajdował się budynek mieszkalny, który był zagrożony ogniem.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jeden prąd wody w obronie na budynek mieszkalny. Między czasie zostało utworzone stanowisko czerpania wody, które zorganizowano przy pomocy hydrantu znajdującego się około 100 metrów od pożaru. Dalsze działania strażaków polegały na rozbiórce budynku oraz usunięciu i przelaniu materiałów palnych, które znajdowały się w środku budynku. W tych działaniach pomogła koparka.

Po tych działaniach i dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska strażacy powrócili do swoich baz.

Działania naszego zastępu trwało około 2,5 godziny.

Siły i środki:
- zastęp GCBA JRG1 PSP Nowy Sącz