Niecew - zderzenie dwóch pojazdów

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Niecew - trzy osoby zabrane do szpitala.

21 sierpnia o godzinie 16:23, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Niecew na drodze powiatowej Nowy Sącz - Wilczyska.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie. Samochodami podróżowało łącznie trzy osoby dorosłe. Osoby te znajdowały się poza pojazdami i dwie z Nich uskarżały się na dolegliwości.

Na czas trwania działań ratowniczych ruch został całkowicie zamknięty.

Działania strażaków w pierwszej fazie  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Następnie strażacy odłączyli zasilanie w pojazdach oraz po odjechaniu karetek na prośbę Policji kierowali ruchem wahadłowo aż do momentu zakończenia czynności prowadzonych przez Policje. Po wyciągnięciu pojazdów w rowu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z jednego samochodu, który został usunięty za pomocą sorbentu.

Działania naszego zastępu trwały około 3,5 godziny.

Siły i Środki:
- zastęp GBA JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp SCRt JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GLM KSRG OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Korzenna Centrum
- dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego
- Policja

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS