W naszej remizie polały się rekordy

Rekord dobroci padł w niedziele w Korzennej. Choć Akcja Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika miała trwać do godziny 14:00, ostatnie osoby wyszły z remizy OSP Korzenna trzy godziny później. Tak wielu ludzi postanowiło podzielić się dziś bezcennym lekarstwem, czyli swoją krwią.

Strażacy i ,,cywile” mimo wielu uciążliwości związanych z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi cierpliwie oczekiwali na swoją kolei. W ciągu dzisiejszego dnia w  naszej remizie  pojawiło się 89 osób, a ostatecznie krew oddało 66. Niektórzy przychodzili całymi rodzinami. Widać było wiele znajomych twarzy, bo część osób pojawia się niemal na każdej akcji.

Dziś zebrano w sumie 29,70 litra krwi. W 13-letniej historii krwiodawstwa organizowanego przez naszych druhów jeszcze nigdy nie oddało krwi tak wiele osób jak dziś. Jak zdradza komendant, Stanisław Wojtarowicz, który od lat skrupulatnie notuje wyniki każdej akcji, poprzedni rekord padł w 2009 roku. Wtedy w marcu krew w naszej remizie oddały 63 osoby.

Ważne dla nas jest wsparcie, które otrzymujemy przy organizacji akcji. Jak zaznacza komendant w nagłośnieniu wydarzenia zawsze pomagają księża z okolicznych parafii, którzy informują wiernych o krwiodawstwie podczas ogłoszeń duszpasterskich, lokalne media (dts24.pl oraz radio RDN Nowy Sącz). Akcję OSP Korzenna zawsze wspiera też agencja reklamowa ZAZA, która drukuje plakaty, piekarnia Nika zapewnia słodki poczęstunek dla personelu medycznego, a obiad tradycyjnie przygotowuje Magdalena Żuchowicz – honorowa członkini OSP Korzenna.

Przede wszystkim podziękowania należą się Wszystkim krwiodawcom, którzy poświęcili swój czas i oddali cząstkę siebie - bardzo, bardzo dziękujemy.

źródło: www.dts24.pl