Korzenna - pożar sadzy w przewodzie kominowym

W jednym z budynków mieszkalnych w Korzennej, z komina wydobywał się ogień - trzy zastępy w akcji.

30 marca o godzinie 17:04, nasz zastęp został zadysponowany do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, który miał miejsce w jednym z budynków mieszkalnych w naszej miejscowości.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pali się sadza w przewodzie kominowym a ogień wydobyła się z komina. Przed przybyciem strażaków mieszkańcy opuścili budynek.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania. Ogień w przewodzie kominowym ugaszono za pomocą sita kominowego oraz gaśnic proszkowych.
Po zlokalizowaniu ognia oraz sprawdzeniu budynku pod kontem gazów niebezpiecznych strażacy powrócili do swoich baz.

Działania naszego zastępu trwały około godziny czasu.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG 1 PSP Nowy Sącz