OSP Korzenna z pomocą w Nowej Białej

W dniu 26 czerwca 5 naszych druhów udało się do Nowej Białej.

Przypomnijmy, w poniedziałek 21 czerwca w naszej remizie zorganizowano zbiórkę na rzecz Pogorzelców z Nowej Białej. Podczas spontanicznej akcji zebrano znaczną cześć gotówki oraz rzeczy materialne (suchy prowiant, ubrania, gry i zabawki dla dzieci).

Następnie, po konsultacji z Panią Sołtys wsi Nowa Biała nasi strażacy udali się do poszkodowanej przez ogień miejscowości w celu przekazania zebranych środków oraz zdecydowano o dniu pracy w tej miejscowości.

Po dotarciu na miejsce, strażacy dostali przydział obowiązków, które polegały m.in. na rozwożeniu wody mineralnej oraz chemii pod wyznaczone adresy. Kolejne działania polegały na pomocy w przenoszeniu sprzętu na remizie OSP Nowa Biała (łopaty, miotły, wiaderka, farby ...).

Jeszcze raz z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję zorganizowaną przez Naszych strażaków.