Korzenna - zderzenie dwóch samochodów

Zderzenie dwóch samochodów w Korzennej - jedna osoba zabrana do szpitala.

5 lutego o godzinie 11:57, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Korzennej, na drodze powiatowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jednym samochodzie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Pojazdami które znajdowały się na jezdni podróżowały w sumie 3 osoby.  Osoby te znajdowały się poza pojazdami i jedna z nich uskarżała się na dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Strażacy kierowali ruchem wahadłowo, odłączyli klemy akumulatora w pojazdach, udzielili pomocy w przemieszczeniu jednego pojazdu na pobliski parking oraz  dokonali sorbcji rozlanych płynów z samochodu.

Działania naszego zastępu trwały około dwie godziny.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG1 PSP Nowy Sącz