Korzenna - wypadek na quadzie

W Korzennej doszło do bardzo groźnego wypadku na quadzie - dwie osoby zostały poszkodowane.

15 lutego o godzinie 15:26 nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia z udziałem quada, które miało miejsce w Korzennej na jednej z dróg gminnych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu okazało się, że doszło do wywrotki quada, którym jechały dwie osoby. Osoby te znajdowały się na miejscu zdarzenia, obie były poszkodowane jedna z nich nieprzytomna. Osoba nieprzytomna znajdowała się pod opieką naszego strażaka, który jest ratownikiem medycznym i w chwili zdarzenia znajdował się w tej okolicy i natychmiast przystąpił do działań. Pojazd typu quad znajdował się na przydrożnym polu do góry kołami.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym oraz Ich transporcie do karetki a później do śmigłowca LPR. W quadzie został odłączony akumulator.

Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec LPR dla którego strażacy zabezpieczyli oraz wyznaczyli miejsce do lądowania.

Działania naszego zastępu trwały około trzy godziny.

Siły i środki:
- zastęp GBARt JRG1 PSP Nowy Sącz