100 lat OSP Sułków

W dniu 13.08.2022r. nasza jednostka wzięła udział w uroczystości 100-lecia powstania OSP Sułków (pow. wielicki). Uroczystość rozpoczęła się zbiórką przy remizie, przemarszem do kościoła na Mszę Św. W intencji strażaków, i ich rodzin. Po Mszy Św. Z kościoła udaliśmy się wraz z orkiestrą, pocztami sztandarowymi  i kompanią honorową, którą wystawiła nasza jednostka na plac przy remizie OSP Sułków, na dalszy przebieg uroczystości. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości ogniomistrza Krzysztofa Gremiana komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce mł.bryg.Leszkowi Kasińskiemu i przeglądzie pododziałów, nastąpiło uroczyste podniesienie Flagi państwowej na maszt  której dokonał poczet flagowy złożony z druhów OSP Korzenna w składzie : d-ca pocztu dh.Paweł Kantor, flagowy dh.Przemysław Zając, asysta dh.Marcin Tabaszewski. Po odegraniu Hymnu Polski rozpoczęła się część oficjalna na której przywitano zaproszonych gości ,przedstawiono krótki rys historyczny OSP Sułków, wręczono medale i wyróżnienia dla zasłużonych druhen i druhów OSP Sułków. Następnie gratulacje i życzenia przekazali zaproszeni goście. Na zakończenie Prezes OSP Sułków dh.Jan Cichy zaprosił wszystkich na strażacki poczęstunek. Całej jednostce OSP Sułków życzymy samych spokojnych dni, aby Św. Florian miał ich w swojej opiece na długie lata. Do zobaczenia na kolejnych jubileuszach.