Impreza charytatywna dla Amelki

Nasi straży wzięli udział w imprezie charytatywnej na nowosądeckim rynku - olbrzymie zainteresowanie !

16 października nasi strażacy wraz z OSP Nowy Sącz - Biegonice i PSP Nowy Sącz uczestniczyli w koncercie charytatywnym "Dźwigamy dla Amelki", który miał miejsce na płycie rynku w Nowym Sączu.

Podczas koncertu przeprowadziliśmy pokaz w którym uwzględniliśmy podstawowe zasady pierwszej pomocy. Chętnych nie brakowało.

Osoby tłumnie przychodziły próbować swych sił na fantomach. Największym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych w trakcie trwania koncertu było przyjrzenie się z bliższa wyposażeniu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego a nawet przybranie na moment roli strażaka przez założenie pełnego ubrania bojowego.

Zgromadzeni byli również edukowani o pracy i zadaniach strażaka

Jak usłyszeliśmy najmłodszym bardzo się podobało.

Jednak najważniejszym celem tego wydarzenia była pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie Amelki. Cieszymy się że mogliśmy brać udział w tak pięknym wydarzeniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w ratowanie ludzkiego życia