Korzenna - pożar budynku mieszkalnego

29 maja o godzinie 9:50, nasz zastęp został zadysponowany do pożaru, który miał miejsce w naszej miejscowości.

Po przybyciu pod wskazany adres, okazało się że pali się budynek mieszkalny, osoby przebywające w środku opuściły obiekt i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Ogień oraz największe zadymienie widoczne było w okolicy wejścia do budynku, klatki schodowej oraz poddasza.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku oraz podania dwóch prądów wody w natarciu na palące się elementy. Strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Następnie po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do rozbiórki części pokrycia dachowego oraz usunięciu elementów tlących się w budynku.
Po tych działaniach budynek został sprawdzony czujnikiem tlenku węgla oraz kamera termowizyjną.

Działania naszych strażaków trwało około 3 godziny.

Siły i środki: