Wewnętrzne ćwiczenia doskonalące

W dniu 3 czerwca 2023 na terenie remizy OSP Korzenna przeprowadzono cykl zajęć z doskonalenia umiejętności obejmujące zakres ratownictwa technicznego, fotowoltaiki oraz samochodów elektrycznych.

Szkolenie rozpoczęliśmy od teorii pożarów fotowoltaiki oraz samochodów elektrycznych , przeprowadzone przez bryg.Grzegorz Sudo .

Drugim etapem była profilaktyka zdrowotna na temat występowania nowotworów w straży pożarnej, którą przeprowadził lek. med. Arkadiusz Szczecina – strażak OSP Słopnice.

W dalszej części odbyła się prezentacja sprzętu marki HOLMATRO oraz aparatów powietrznych wraz z maskami z wbudowaną termowizją. Pokaz przeprowadził Sylwester Kulik z Gdańska wraz z Tomaszem Makowskim z Warszawy .

Ratownicy realizowali wykonanie dostępu do poszkodowanego przy wykorzystaniu podstawowych technik ratownictwa technicznego takich jak: stabilizacja pojazdu, usuwanie drzwi, usuwanie boku pojazdu, usuwanie dachu, odpychanie deski rozdzielczej, wykonanie dostępu do nóg poszkodowanego. Zadanie realizowane było różnymi metodami przy wykorzystaniu sprzętu najnowszej generacji zestawu elektrycznych narzędzi hydraulicznych, akumulatorowych HOLMATRO PENTHEON. Szkolenie przeprowadził instruktor ratownictwa technicznego, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Krakowie ogn. Krzysztof Gremian, wspomagany przez mł.kpt. Dawida Widlaka - członkowie naszego JOTu.

W szkoleniu razem z nami uczestniczyła zaprzyjaźniona jednostka Ochotnicza Straż Pożarna Niskowa

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia