Trzy kolizje drogowe w śnieżny poranek

Pierwsze w tym roku wezwanie naszej jednostki dotyczyło kolizji drogowej.
W dniu 06.01.2010 r. ok. godz. 9.45 nasza jednostka została zadysponowana do kolizji drogowej w miejscowości Niecew.
Jadąc na miejsce druhowie najechali na inne zdarzenie w Korzennej. Samochód osobowy wypadł z bardzo śliskiej drogi i zatrzymał się na przydrożnych "krzakach". Strażacy upewnili się czy nikomu nic się nie stało i pojechali do wcześniejszego wezwania.
Po przyjeździe na miejsce okazało się że w kolizji brały udział 3 pojazdy: osobowy, bus i ciężarowy. Najgorzej wyglądał samochód ciężarowy gdyż leżał on przewrócony na boku w przydrożnym rowie.
W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, która została przewieziona do szpitala z podejrzeniem wstrząsu mózgu.
W tym samym dniu doszło do jeszcze jednej kolizji w miejscowości Lipnica Wielka, lecz nie potrzebna tam była pomoc straży pożarnej.

W tym dniu drogi w naszej gminie były bardzo śliskie spowodowane obfitymi opadami śniegu dlatego kolejny raz apelujemy o ostrożną jazdę.

Działania naszego zastępu:

- zabezpieczenie miejsca kolizji
- kierowanie ruchem samochodowym

W zdarzeniu udział brały:

- 1 zastęp OSP Korzenna
- 2 zastępy JRG 1 PSP Nowy Sącz
- Pogotowie ratunkowe
- Policja

Kolizja w Niecwi - Zobacz Zdjęcia!

Kolizja w Korzennej - Zobacz Zdjęcia!