Ostatnie pożegnanie Posła na sejm Wiesława Wody

Ostatnie pożegnanie tragicznie zmarłego w katastrowfie lotniczej pod Smoleńskiem Wieslawa Wody - Prezesa ZW ZOSP

Poseł PSL Wiesław Woda spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Uroczystości żałobne odbyły się Kościele Mariackim przy Rynku Głównym.

Z Bazyliki przez ul. Floriańską trumnę z ciałem zmarłego nieśli na zmianę strażacy z PSP i OSP oraz Ludowcy. Przy Bramie Floriańskiej trumnę przełożono na lawetę strażacką z OSP Bukowina Tatrzańska. Konduktowi w drodze na cmentarz towarzyszyły liczne poczty sztandarowe.

Wiesław Woda urodził się 17 sierpnia 1946 roku w Paleśnicy koło Tarnowa. Z wykształcenia był inżynierem rolnikiem, ukończył studia na Akademii Rolniczej w Krakowie. Przez pięć kadencji był posłem na Sejm RP. W latach 1987-90 pełnił funkcję wiceprezydenta Krakowa, następnie przez ponad rok wicewojewody krakowskiego. Od 1991 do 1993 był członkiem Trybunału Stanu, od 1994 do 1997 roku wojewodą tarnowskim. Od roku 1997 nieprzerwanie sprawował mandat poselski. W 2008 roku po raz trzeci został prezesem małopolskiego PSL, był także szefem małopolskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Z naszych zastępów w uroczystościach brali udział: dh Stanisław Wojtarowicz (sztandarowy), dh Janusz Szambelan (asysta), dh Wojciech Wojtarowicz (asysta) oraz dh Eugeniusz Olchawski, dh Wojciech Kantor i dh Stanisław Kasprzyk.

Zobacz Zdjęcia!