Lipnica Wielka - powalone drzewo na jezdnie!!!

16. 05. 2010 r. godz. 9.55 tak jak tydzień temu praktycznie o tej samej godzinie w niedzielny poranek, tym razem nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Lipnica Wielka.

Na drogę powiatową powaliło się drzewo zagrażając uczestnikom ruchu drogowego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że konary drzewa zawisły na liniach elektryczny. Wzdłuż rzeki biegły linie telefoniczne, które zostały zerwane przez wywracające się drzewo, została również uszkodzona bariera energochłonna chroniąca pojazdy przed wpadnięciem do rzeki. Na miejsce przybyło pogotowie energetyczne, które zajeło się problemem odłączenia prądu elektrycznego wcelu umożliwienia strażakom dalszych działań ratowniczych.

Działania naszych strażaków polegały na usunięciu zwisającego drzewa nad jezdnią i posprzątaniu jezdni.

W akcji udział brały:

- jeden zastęp OSP Korzenna
- pogotowie energetyczne

Skład zastępu GBA OSP Korzenna:

Stanisław Wojtarowicz, Dominik Kasprzyk, Przemysław Zając, Szczepan Stawiarski, Jakub Grochot, Wojciech Wojtarowicz

Czas trwania akcji:

wyjazd: 9.55