ZMARŁ KS. ARTUR BABIK - PRZYJACIEL OSP KORZENNA !!!

Dzisiaj rano tj. 28. 05. 2010 r. dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, zmarł Ks. Artur Babik.

Ks. mgr Artur Babik urodził się 10 stycznia 1981 roku w Krynicy – Zdroju (parafia pochodzenia: Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy – Zdroju). Po ukończeniu Szkoły Średniej wstąpił do WSD w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 20 maja 2006 roku. Jako wikariusz pracował najpierw w parafii Korzenna, a od roku 2009 w parafii Nowy Wiśnicz. Ponadto pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Bobowa.
Przez ten trzy letni okres pobytu w naszej parafii zbliżył do siebie bardzo mieszkańców a w szczególności młodzież korzeńską. Był także bardzo związany z naszą strażą pożarną. Jego marzeniem było zostać kapelanem strażaków. W roku 2008 włączył się do akcji oddawania krwi zorganizowaną, przez OSP Korzenna.
Uśmiechnięty, wesoły, pomagający innym. W sposób szczególny głosił Słowo Boże.Kochał sport w szczególności hokej i piłka nożna. Wiele innych dobrych cech można by było napisać - takim Ciebie zapamiętamy!!!
Ks. Artur miał zaledwie 29 lat. Po kilkumiesięcznej chorobie odszedł z tego świata do Ojca Najwyższego.

Wprowadzenie ciała śp. Ks. Artura do kościoła parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy – Zdroju (ul. Czarny Potok) w poniedziałek (31 maja) o godz. 12.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy – Zdroju, w poniedziałek (31 maja) o godz. 15.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu komunalnym w Krynicy Dolnej.

Świeć Panie Boże nad Jego duszą.

Informacja dla druhów OSP Korzenna:
Każdy kto zechce pożegnać naszego kochanego Ks. Artura, może zapisać się na wyjazd autokarowy w  zachrystii naszego Kościoła. Wyjazd autokarów o godz. 13.00 . Natomiast wszystkich druhów OSP Korzenna bardzo prosimy o przybycie pod remizę w Korzennej o godz. 12.30.

Wszystkich druhów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pogrzebie!

Przeczytaj również: Udział strażaków w ostatniej ziemskiej drodze ks. Artura !!!