OSP KORZENNA na III Pielgrzymce Samorządowej w Starym Sączu !!!

Dnia 29 sierpnia 2010 r. opodal klasztoru klarysek w mieście św. Kingi samorządowcy z całej Małopolski dziękowali dzisiaj Bogu za otrzymane łaski i modlili się o dalszą opiekę podczas III pielgrzymki zorganizowanej przez Fundację Sądecką oraz Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy.

Od trzech lat na starosądeckie błonia przed ołtarz papieski, przy którym 16 czerwca 1999 r. Jan Paweł II kanonizował bł. Kingę i odprawił mszę dla ok. 700 tys. wiernych, przybywają samorządowcy, pracownicy Fundacji Sądeckiej wraz z rodzinami, członkowie stowarzyszeń: Kasa Wzajemnej Pomocy, Sołtysów i św. Floriana oraz rzesze Sądeczan. Wśród nich nie zabrakło naszych druhów z OSP Korzenna, którzy kolejny raz zostali na tę pielgrzymkę zaproszeni i w niej uczestniczyli.

Przyjechali ludzie, którzy pracują - od lat w lokalnych samorządach i dobrze wiedzą, że niełatwo, zwłaszcza w obecnych czasach kierować i zarządzać miastem, czy gminą. W III Pielgrzymce Samorządowej wzięli udział m.in.: Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego, Jan Golonka, starosta nowosądecki, Zygmunt Berdychowski, prezes Fundacji Sądeckiej, Edward Bogaczyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju. Nie zabrakło wśród przybyłych także lokalnych społeczników, którzy niejednokrotnie mając za sobą długie i owocne życie zawodowe znajdują jeszcze czas, by działać w lokalnym środowisku.

Msza, którą odprawił na ołtarzu papieskim ks. Tadeusz Sajdak, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania, była m.in. podziękowaniem tym osobom za ich społeczną prace na rzecz innych. W przepięknej i pouczającej homilii kapłan mówił o prawdzie, jej znaczeniu dla każdego z nas.

Po nabożeństwie uczestnicy pielgrzymki bawili się na zorganizowanym festynie rekreacyjnym, obfitującym w mnóstwo atrakcji. Był, więc blok imprez przygotowany dla milusińskich. Dzieciaki brały udział w grach i zabawach. Mogły także wystartować w różnych konkursach na przykład wokalnym. Każdy, kto z grona najmłodszych zaśpiewał piosenkę, czy powiedział wierszyk był nagradzany.

Upominki wręczał im Władysław Matczuk, dyrektor Fundacji Sądeckiej. Na scenie występowała młodzież ze Studia Piosenki oraz zespoły: Traykoty i Allegro., działające pod szyldem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, którym kieruje Józef Puścizna. Koncert dał także zespół Tribo z Przysietnicy. Podczas festynu odbyła się również promocja książką Bernadety Waszkielewicz i Grzegorza Sieczkowskiego pt. „Miłość i przeznaczenie – Trzy pokolenia rodziny Kaczyńskich”. Uczestnicy pielgrzymi czytali też z zaciekawieniem sierpniowy numer miesięcznika „Sądeczanin”, wydawany przez Fundację Sądecką.

Organizatorzy zadbali również o smaczny gorący posiłek. Można było skosztować bigosu i gorącej kiełbaski.

źródło: www.sadeczanin.info

Zobacz Zdjęcia!