7 zastępów strażackich szukało pożaru w Lipnicy Wielkiej !!!

W dniu 18. 09. 2010 r. nasza jednostka została zadysponowana do "dużego pożaru" w Lipnicy Wielkiej.

Około godziny 22.40 dwa zastępy OSP Korzenna wyjechały do Lipnicy Wielkiej, gdzie prawdopodobnie paliła się stodoła wraz z budynkami gospodarczymi. Adres podany przez zgłaszającego informował, że jest to Lipnica Wielka (Pustki). Nasze zastępy jako pierwsze dotarły w tamte rejony lecz żadnego pożaru nie było widać. Zaczęto pytać mieszkańców gdzie mieszka taka osoba o takim nazwisku, jak się okazało jest takie nazwisko w Lipnicy ale imię się nie zgadzało. Po przybyciu pod podany adres nic się nie paliło a właściciel zdziwiony twierdził, że zgłoszenia z jego strony nie było.
Po przybyciu w okolice stolarni w Lipnicy zastępów w Nowego Sącza i Wojnarowej i Mogilna, dowódca akcji rozkazał sprawdzenie kilku miejsc w celu ustalenia czy pożar ma miejsce. Między czasie z korespondencji radiowej wynikło, że zgłoszenie o pożarze odbyło się z budki telefonicznej przy Urzędzie Pocztowym w Lipnicy Wielkiej. W tym momencie zaczęto podejrzewać, że jest to "alarm fałszywy". Do zastępów straży dołączyła też policja, która miała informację, że nie pali się w Lipnicy lecz w Korzennej koło banku. Szybko sprawdzono to zgłoszenie ale tam też nic się nie paliło.
Po kilkunastu minutach szukania ognia padła komenda z PSP Nowy Sącz o powrocie wszystkich jednostek do swoich baz.

Jest to w tym roku drugi głupi żart z czyjejś strony. Miejmy nadzieje, że sprawca zostanie zatrzymany i odpowie za swój idiotyczny pomysł.

Czas trwania akcji:

wyjazd: 22.40
przyjazd: 23.45

W akcji brały udział:

- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GLM OSP Korzenna

- zastęp GBA OSP Wojnarowa
- zastęp GBA OSP Lipnica Wielka
- 2 zastępy GBA JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GLM OSP Mogilno

Skład naszego zastępu GBA:

Stanisław Wojtrowicz, Krzysztof Wojtarowicz, Mateusz Klimek, Dariusz Bielak, Bartłomiej Bajorek, Jan Zarański