Niegroźny pożar w kotłowni sklepu w Korzennej!!!

W dniu 30. 09. 2010 r. miał miejsce mały pożar w Korzennej.
W przedpołudnie nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w jednym ze sklepów w Korzennej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że jest to mały niegroźny pożar w kotłowni. Działania naszych strażaków polegały na ugaszeniu ognia, użyto do tego "szybkiego natarcia".

Czas trwania akcji:

wyjazd: 10.21
przyjazd: 10.50

W akcji udział grały:

- OSP Korzenna GBA

Skład naszego zastępu:

Mirosław Grochot, Przemysław Zając, Jan Zarański, Michał Żuchowicz, Janusz Szambelan

Uwaga na czad!!!

Zbliża się okres, kiedy coraz częściej z powodu zimna mieszkańcy dogrzewają swoje mieszkania wykorzystując do tego celu różnego rodzaju urządzenia grzewcze. Jest to okres wzrostu ilości pożarów w obiektach mieszkalnych, spowodowanych w dużej mierze przez nieodpowiednie, znajdujące się w złym stanie urządzenia grzewcze. Ponadto, od kilku lat notowany jest stały wzrost ilości zatruć tlenkiem węgla, co spowodowane jest najczęściej przez niewłaściwie wykonane lub pozostające w złym stanie technicznym przewody spalinowe i wentylacyjne.