Z WIZYTĄ U GIMNAZIALISTÓW W KORZENNEJ !!!

W dniu 22 października 2010 r. nasi druhowie odwiedzili Gimnazjum w Korzennej.

Dominik Wojtarowicz, Janusz Miczołek i Jarosław Bieniek, odwiedzili dzisiaj gimnazjum w Korzennej, a dokładnie trzy pierwsze klasy. Na zajęciach prowadzonych przez Panią Jolantę Zarańską nasi druhowie mieli do dyspozycji całe 45 minut na to aby opowiedzieć o kilku bardzo ważnych kwestiach związanych z działalnością straży pożarnej i nie tylko.

Tematy jakie poruszone zostały to:
- Pożar i jego grupy
Co to jest pożar, kiedy powstaje, jakie są przyczyny pożaru, jakie mamy grupy pożarów
- Podręczny sprzęt gaśniczy
Gaśnice, koce gaśnicze, hydronetki, różnoraki sprzęt, który można użyć do ugaszenia pożaru w jego „zarodku”
- Rodzaje gaśnic i ich przeznaczenie
Omówienie wszystkich rodzajów gaśnic: pianowa, proszkowa, śniegowa, halonowa , ich zastosowanie
- Pierwsza pomoc przed medyczna
Pokazanie apteczki medycznej, która znajduje się na wyposażeniu OSP Korzenna i omówienie kilku przyrządów w niej znajdujących się
- Ubiór i wyposażenie strażaka
Pokazanie ubrania bojowego, typu NOMEX i ubrania do „walki” z szerszeniami, osami. Uczniowie przebierali się w te ubrania i wyrażali swoją opinie na ich temat
- Działalność OSP Korzenna
Przedstawienie naszej jednostki, jej działalność, obowiązki, omówienie sprzętu jakim dysponuje OSP Korzenna.

Młodzi uczniowie miedzy czasie zadawali mnóstwo pytań na które nasi druhowie chętnie odpowiadali.
Na koniec, każdy gimnazjalista otrzymał opaskę odblaskową ufundowaną przez: Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej „Slawex”
za, które bardzo dziękujemy.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Profesor Jolancie Zarańskiej, która te spotkania zorganizowała.
Podziękowania oczywiście należą się naszym strażakom za poświecony czas, i przeprowadzenie zajęć.

Zobacz Zdjęcia !