OSP Korzenna w Warszawie "Pompa WT 40 od WOŚP"

W dniu 18 grudnia delegacja z OSP Korzenna w składzie: Prezes OSP Janusz Szambelan, Naczelnik OSP Stanisław Wojtarowicz i druh Jarosław Bieniek pojechali do Warszawy na Pl. Piłsudskiego odebrać pompę szlamową WT 40.

Nowe motopompy i agregaty prądotwórcze za ponad 2,6 milionów złotych Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała Ochotniczym Strażom Pożarnym. Sprzęt kupiono za pieniądze zebrane podczas lipcowej akcji "Stop powodziom".
Do Warszawy przyjechało 128 jednostek OSP z całego kraju. Na placu Piłsudskiego mieniło się od samochodów strażackich i samych strażaków.

Nasi druhowie dzięki uprzejmości strażaków z OSP Łącko do stolicy przybyli wraz z nimi jednym samochodem, za co bardzo serdecznie dziękujemy kolegom z Łącka. Po przybyciu na miejsce uroczystości była chwila czasu na to, aby zrobić sobie kilka zdjęć m.in. pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Nasza jednostka otrzymała pompę szlamową HONDA WT 40 wraz z pięciometrowym wężem ssawnym i trzema wężami tłocznymi. Wydajność takiej pompy to 1600 litrów na minutę (w porównaniu do naszej pierwszej pompy obecna jest 5 razy wydajniejsza).

W uroczystościach na Pl. Józefa Piłsudskiego udział wzięli m.in. podsekretarz stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski, który w imieniu wicepremiera i prezesa Zarządu Głównego Związku OSP Waldemara Pawlaka oraz ministra SWiA Jerzego Millera podziękował strażakom za ich trud pracy związany z tegoroczną powodzią oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz, któremu dziękujemy za podjęcie decyzji o przeznaczeniu pieniędzy i zakupie sprzętu tylko dla jednostek OSP a nie jak wcześniej było planowane również dla PSP.
Szef WOŚP Jurek Owsiak dziękował ochotnikom, że są, że jest ich tak dużo, mówił, iż jeżdżąc po Polsce widzi się ich wszędzie, przy wypadku, pożarze, powodzi … .

Kapelan krajowy poświęcił sprzęt, który jednostki otrzymały.

Warto dodać, iż nasi strażacy wręczyli Jurkowi Owsiakowi grawerton od OSP Korzenna z podziękowaniem za otrzymany sprzęt. Jurek Owsiak wyraził swoją wdzięczność i z radością przyjął podziękowania.

O akcji WOŚP przeczytasz tutaj!

Reportaż w tvn24- zobacz tytaj!

Zobacz Zdjęcia!