Zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Zmiany w zarządzie!!!

W dniu 30 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Korzennej odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej.

Jak co roku na zebraniu pojawili się zaproszeni goście. Poseł na sejm pan Andrzej Czerwiński - członek honorowy, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu pan Janusz Basiaga, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Powiatu Nowosądeckiego pan Zygmunt Paruch, pan Jan Budnik - członek honorowy, radny Gminy Korzenna pan Andrzej Zięcina - członek honorowy, pan Waldemar Olszyński - członek honorowy, delegacja z jednostki DHZ Nowa Lubownia, radni Gminy Korzennej pan Wiesław Mróz, pan Szymon Semla oraz Wójt Gminy Korzenna pan Leszek Skowron. Wszystkim Gościom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie.

Zebranie rozpoczęło się od minuty ciszy w hołdzie zmarłych strażaków. Kolejno wybrano pana Waldemara Olszyńskiego na przewodniczącego zebrania. Od tego momentu na sali zrobiło się bardzo gorąco. Okazało się, iż w naszej jednostce druhowie są podzieleni na dwie grupy. Jedni Ci, którzy uważają się za strażaków, a od kilku a może kilkunastu lat składki członkowskiej nie zapłacili, nie jeden z Nich pewno w roku 2010 ani raz nie zawitał do remizy. Prawo takie mieli aby uczestniczyć w zebraniu. Druga grupa to druhowie, którzy od lat pomimo dużych trudności prowadzą tą straż w taki sposób, gdzie niejednokrotnie na różnych spotkaniach mówi się dużo dobrego na temat tej jednostki. Dzięki większości druhów związanych bezpośrednio ze strażą w Korzennej wnioski przegłosowywane były po ich myśli. Podczas głosowań niejednokrotnie przewodniczący zebrania musiał prosić o kulturalne zachowanie na sali, a zachowanie niektórych osób było wręcz skandaliczne, sołtysi wsi Korzenna oraz Niecwi momentami obrażali swoich kolegów oraz zaproszonych gości. W tym miejscu należy dodać, iż Sołtys Korzennej do dzisiaj nie wie nic na temat samochodu GLM Lublin jak jest wyposażony i na co tyle pieniędzy zostało na niego przeznaczone. Tak właśnie Sołtys - Strażak, który mieszka nieopodal remizy interesuje się sprawami związanymi ze strażą. W każdej chwili każdy kto chce zobaczyć sprzęt którym druhowie funkcjonują może umówić się z Komendantem czy Prezesem i wszystkiego się dowiedzieć.
Po zgłoszeniu kandydatów (zgłoszonych zostało 10) do zarządu 9-osobowego OSP padł wniosek o zamknięcie listy.
W tym czasie na sali zawrzało radny Szymon nie mógł pogodzić się z tym twierdząc iż zgłoszonych zostało dużo więcej osób - racji nie miał. Na słowa przewodniczącego iż padło 10 kandydatów odpowiadał: "może ktoś tu jest głuchy i niedosłyszał ''. Po zamknięciu listy do zarządu część druhów opuściło salę, lecz po pół godziny wrócili stwarzając w dalszym ciągu nie miłą atmosferę. Do części głosowań warto dodać jeszcze jeden incydent, gdzie Palacz gminny podnosił rękę pomimo tego, iż strażakiem nie jest.

Wybrano nowy zarząd w skład, którego weszli druhowie: Stanisław Wojtarowicz, Janusz Szambelan, Lucyna Szambelan, Jarosław Bieniek, Paweł Kantor, Marcin Śpiewak, Tadeusz Kubisz, Piotr Kubisz, Józef Kasprzyk.
Komisja rewizyjna została w takim samym składnie czyli: przewodniczący Jan Żuchowicz, zastępca Wojciech Kantor, sekretarz Andrzej Oleksyk.

Kolejnym punktem zebrania były wystąpienia zaproszonych gości, gdzie wszyscy jednym chórem podkreślali, że coś złego się dzieje z tą jednostką. Na pewno nie było to miłe dla niektórych uczestników zebrania. Kolejnym punktem były wolne wnioski. Kolejny raz na sali zrobiła się gorąca atmosfera. Po dyskusjach i kłutniach zakończono zebranie sprawozdawczo-wyborcze i wszyscy druhowie zostali zaproszeni do remizy OSP Korzenna na ciepły posiłek.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie, dziękujemy poprzedniemu zarządowi za pięć lat pracy, nowemu życzymy dużo siły wszystkiego najlepszego na kolejne pięć lat.

Zobacz Zdjęcia!