XV Pielgrzymka strażaków do Bazyliki Św. Małgorzaty!!!

Już XV raz w niedzielę 3 sierpnia br. strażacy PSP, OSP, emeryci, renciści oraz rodziny strażaków  pielgrzymowali do Bazyliki Św. Małgorzaty w Nowym Sączu w ramach dorocznego odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego.

Organizatorami pielgrzymki byli Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu, Komenda Miejska PSP  w Nowym Sączu oraz ksiądz proboszcz parafii Św. Małgorzaty. W pielgrzymce uczestniczyło 34 poczty sztandarowe reprezentujące jednostki OSP , kompania honorowa Komendy Miejskiej PSP , kompania  Zarządu Oddziału  Gminnego  Związku OSP RP w Podegrodziu oraz orkiestra dęta z OSP Tęgoborze. Głównym celebransem mszy świętej był kapelan Małopolskich Strażaków ksiądz mł. bryg. Władysław Kulig. Przemarsz na miejsce celebry odbywał się z dawnej siedziby JRG  nr 1 tj. z  placu przy ulicy Grybowskiej.
W uroczystościach udział wzięła również delegacja naszych strażaków wraz z Pocztem Sztandarowym.

Dzień wcześniej podobne uroczystości ze strażakami odbywały się przy kościele w Krużlowej Wyżnej, gdzie również nasza delegacja brała w nich udział.

fot:arch- www.psp-nowysacz.pl