Nowi członkowie MDP

obacz

Strażacy zaprosili młodzież na spotkanie do remizy 16.02.2015. Ogłoszenie o spotkaniu umieszczono na stronie internetowej OSP, poproszono, aby ksiądz przeczytał w czasie niedzielnych ogłoszeń.

Pierwsze spotkanie odbyło się 16.02.2015 roku, kolejne przez kilka dni w czasie ferii zimowych. Młodzież zapoznała się z pracą strażaków, zobaczyła samochody bojowe oraz sprzęt do ratowania ludzi i ich mienia. Podczas systematycznych spotkań i zdobywania wiedzy teoretycznej były chwile na żarty i śmiechy (widać na zdjęciach), zwłaszcza podczas mierzenia ubrań bojowych, które oczywiście były za duże, a sprzęty za ciężkie. Był również czas na II śniadanie, a nawet wspólne robienie sałatki owocowej. Nauki mało nie było. Szkolenie prowadzili: dh Paulina Gremian i dh Krzysztof Gremian (musztra).

Szkolenie zostało zakończone egzaminem ustnym w dniu dzisiejszym 28.02.2015r. przy czteroosobowej Komisji Egzaminacyjnej. Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin i stali się pełnoprawnymi członkami MDP w Korzennej. Liczba nowych członków MDP wynosi: 4 osoby. Każdy ze zdających otrzymał drobny upominek na zakończenie szkolenia i egzaminu.

Dziękujemy młodzieży oraz wykładowcom za poświęcony czas.