Integracja MDP Gdów

MDP Korzenna została zaproszona przez MDP Gdów na wspólne zabawy integracyjne.

Dnia 27.02.2015 roku koło godziny 1600 w remizie OSP w Gdowie młodzież obu jednostek rozpoczęła wspólne zabawy integracyjne. Przed rozpoczęciem zabaw wszyscy uczestnicy liczyli do 2-óch, jedynki stały po jednej stronie, dwójki po drugiej. Dzięki temu młodzież obu jednostek „wymieszała się”. –

• Pierwsza zabawa polegała na zabraniu tyle listków papieru aby wystarczyło na podróż pociągiem z Korzennej do Szczecina. Następnie każdy miał podać swoje imię i ujawnić jakieś informacje o sobie w zależności od liczby urwanych listków.
  • Druga zabawa: między drużynami został ustawiony koc, uczestnicy kolejno cicho podchodzili do koca z obu stron, po opuszczeniu koca trzeba było podać imię osoby po drugiej stronie. Jeśli imię zostało prawidłowo odgadnięte to ta druga osoba przechodziła do przeciwnej drużyny.
  • Trzecia zabawa polegała na przedmuchaniu piłeczki pingpong z jednego kieliszka do drugiego.
  • W czwartej zabawie młodzież musiała wyłowić jabłko z miski z wodą i przenieść do miski obok bez pomocy rąk.
  • Podczas piątej zabawy zawodnicy obu drużyn mieli za zadanie przeciągnąć piłkę golfową na sznurku pod podkoszulkiem, jedna osoba od góry druga osoba od dołu itd. Ostatnia osoba musiała przeciągnąć pod swoim podkoszulkiem piłeczkę oraz cały sznurek umocowany do niej. Później piłeczka w ten sam sposób musiała wrócić do głównego prowadzącego. (filmik)
  • Szósta zabawa polegała na przemieszczaniu piłeczki golfowej w wężu tłocznym W-52, drużyny zamieniły się wężami i piłeczka wróciła do prowadzącego zabawę.
  • Siódma zabawa sprawdzała precyzję oraz wzrok. Młodzież obu drużyn miała za zadanie dopasować nakrętki do śrub, później odkręcić te nakrętki.
  • Ósma zabawa była podobna do poprzedniej, z tym że śruby umocowane były na podestach i trzeba było nakręcić odpowiednie nakrętki na nie a w drugiej kolejności je odkręcić.
  • Dziewiąta zabawa odbywała się na wężach tłocznych W-52. Uczestnicy obu drużyn stali na „swoich wężach” musieli ułożyć się od najniższego do najwyższego, wg miesiąca urodzenia a później od najmłodszego do najstarszego.
  • Dziesiąta zabawa polegała na zbudowaniu jak najwyższej wieży z rolek papieru toaletowego. Każda osoba w drużynie za pomocą pałeczek musiała wziąć rolkę papieru toaletowego i ułożyć na wieży.
  • Jedenasta zabawa sprawdzała współpracę osób zaangażowanych w zabawę. Każda drużyna wytypowała 4 osoby (2 z Gdowa i 2 z Korzennej), których zadaniem było przeciągnięcie piłeczki w obręczy, do której były umocowane sznurki pociągając za nie tak by piłeczka nie wpadła w wycięte dziury lecz toczyła się po wyznaczonym szlaku.
  • Ostatnią dwunastą zabawą, która wywołała wiele radości był pociąg. Krzesła ustawiono „gęsiego”, uczestnicy zajęli miejsca. Każda osoba w drużynie otrzymała balon, z tym balonem należało przebiec wokoło pociągu, usiąść na swoim miejscu, nadmuchać balon i usiąść na nim tak by pękł. Dla drobniejszych dziewczynek było to nie lada wyzwanie - ale koniec końców udało się J

Po skończonych zabawach młodzież i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek  - ogromne pyszne zapiekanki. Naczelnik OSP w Korzennej podziękował Prezesowi OSP w Gdowie za zaproszenie i wręczył na pamiątkę książkę „Cuda ziemi sądeckiej”, młodzież z MDP w Korzennej otrzymała plan lekcji oraz opaski odblaskowe.

Po poczęstunku jeszcze na chwilę młodzież wróciła do wspólnej zabawy.

Spotkanie integracyjne przeciągnęło się, planowany powrót był koło godziny 2000, lecz zabawy były tak   F A J N E  , że aż żal było wracać do domu.

Młodzież, która nie zjawiła się w piątek, by wziąć udział w wyżej wymienionych zabawach niech żałuje, naprawdę było warto jechać. Już jesteśmy umówieni na kolejne zabawy J

Młodzież wracała z wycieczki ze śpiewem na ustach całą drogę

Ogromne podziękowania składamy również panu Krzysztofowi Bulandzie za darmowy transport.