Łęka – zderzenie dwóch samochodów osobowych.

Wieczorem w dniu 15 maja zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z OSP Korzenna zadysponowano do zdarzenia w Łęce. Po przybyciu na miejsce działań ustalono, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe w których łącznie podróżowało cztery osoby. Z tego jedna była poszkodowana, która znajdowała  się w samochodzie. Jeden samochód znajdował się na wjeździe na stację benzynową, natomiast drugi poza drogą oparty o drzewa ozdobne na pobliskiej posesji. Samochody wyposażone w instalację LPG. Na drodze znajdowały się pozostałości po zdarzeniu, ruch pojazdów był  wstrzymany w obydwu kierunkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Poszkodowaną przekazano załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Zakręcono zawory w butlach z LPG w uszkodzonych pojazdach. Odłączono klemy akumulatorów. Kierowano wahadłowo ruchem. W trakcie działań druga osoba zgłosiła się do załogi karetki Pogotowia Ratunkowego i poprosiła o udzielenie pomocy. Zasypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem oraz posprzątano pozostałości po kolizji z jezdni. Karetki Pogotowia ratunkowego przetransportowały dwie poszkodowane osoby do szpitala na badania. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

źródło: www.psp-nowysacz.pl

W akcji udział brały: