Korzenna-samochód osobowy uderzył w przepust.

Do groźnego wypadku doszło w Korzennej, auto uderzyło w przydrożny przepust, dwie osoby ranne.

W poniedziałek 18 maja około godziny 11.40 doszło do zdarzenia drogowego w Korzennej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia miejscowych strażakow i strażaków z JRG nr 1  ustalono, że  samochód osobowy znajdował się poza drogą w przydrożnym rowie na dachu wbity w przydrożne zarośla (krzaki). Samochodem podróżowały dwie osoby. Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem wydobyte z samochodu przy współudziale osób postronnych. Ruch na drodze był zablokowany.  Z samochodu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych i oleju silnikowego na pobocze drogi. Samochód wyposażony był w instalację LPG. Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Uszkodzony pojazd został zabezpieczony poprzez  dotarcie do akumulatora, zakręcenie zaboru instalacji LPG na zbiorniku, zabezpieczenie miejsca zdarzenia pod względem pożarowym. Strażacy przygotowali punkt przyjęcia śmigłowca LPR. Strażacy udzielili pomocy ratownikom pogotowia  w transporcie poszkodowanego kierowcy do śmigłowca a poszkodowanego pasażera do karetki pogotowia. Po opuszczeniu miejsca zdarzenia przez pogotowie ratunkowe działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca realizowanych czynności przez policję. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych, pojazd został postawiony na koła przy użyciu wciągarki samochodu pożarniczego. Posypano sorbentem wyciekłe płyny eksploatacyjne a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe. Uszkodzony pojazd został odholowany przez pomoc drogową. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny.

źródło: www.psp-nowysacz.pl