III Zlot MDP w Mogilnie.

III POWIATOWY ZLOT MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH W MOGILNIE

20 czerwca 2015 odbył się III Powiatowy Zlot MDP na stadionie sportowym ULKS „WICHER”. W wydarzeniu wzięły udział 42 drużyny, w tym dwie z naszej jednostki.

Przed rozpoczęciem imprezy wszyscy uczestnicy dostali podkoszulki, materiały pomocnicze, kartę oceny oraz bloczki na posiłek.

Zadania z którymi miały zmierzyć się drużyny były podzielone na dwie części, połowę zadań wykonywano na płycie stadionu, a drugą częścią był marsz po okolicy, podczas którego zespoły w pięciu punktach kontrolnych musiały wykazać się wiedzą odnośnie gminy Korzenna, aby zdobyć punkty zaznaczane przez druhów na karcie oceny.

Na stadionie zaś zawodnicy mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach:

· wyścig na skrzynkach – drużyny miały do pokonania „rów z wodą”, który musieli przejść nie dotykając płyty boiska, lecz poruszając się na skrzynkach;

· transport poszkodowanego – zawodnicy musieli przenieść jedną osobę na desce ortopedycznej pokonując slalom i ławeczkę tak, aby nie oblać kolegi, który na czole podtrzymywał kubek wypełniony wodą;

· zwijanie węży pożarniczych na dwa sposoby;

· przeciąganie liny.

Podczas zlotu młodzi druhowie i druhny mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz sprawność, świetnie się przy tym bawiąc i zdobywając nowe doświadczenia i znajomości.

Zobacz zdjęcia - Agnieszka Turek!