Ćwiczenia taktyczno- bojowe „Wiadukt 2015”

Nasz zastęp GBA wziął udział w ćwiczeniach taktyczno bojowych w Grybowie.

Relacja  psp-nowysacz.pl:

W dniu 25 czerwca przeprowadzono  ćwiczenia  taktyczno- bojowe na obiekcie mostu kolejowego zlokalizowanego w Grybowie pod kryptonimem „Wiadukt 2015”. Założenie do ćwiczeń brzmiało: W trakcie przejazdu pociągu przez most kolejowy wybuchł pożar. Pasażerowie pociągu samodzielnie  opuścili wagony. Ze względu na trudny teren kilku z nich podczas ewakuacji zostało poszkodowanych i znalazło się w trudno dostępnym terenie. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się na moście obok pociągu.  Na moście były prowadzone  prace konserwacyjne konstrukcji mostu . Jeden z pracowników przebywał na kratownicy mostu i nie potrafił się stamtąd wydostać. Natomiast  drugi  z pracowników próbował opuścić most zjeżdżając na linie w dół. Ze względu na  krótką linę utknął kilka metrów nad ziemią. Strażacy uczestniczący w ćwiczeniach mieli za zadanie ugasić pożar, udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz ewakuować je z trudno dostępnych terenów. Zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Krynicy Zdroju miała za zadanie z wykorzystaniem technik wysokościowych ewakuować dwie poszkodowane osoby.  W ćwiczeniach prócz SGRW Krynica uczestniczyły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP z KSRG z miasta i gminy Grybów, Kamionka Wielka i Korzenna. W trakcie ćwiczeń współpracowano ze służbami kolei , Policją oraz Pogotowiem Ratunkowym. Wszystkie założenia ćwiczeń zostały zrealizowane.

zdjęcie czołowe oraz relacja - www.psp-nowysacz.pl