Finał akcji Szlachetna Paczka.

Już po raz trzeci MDP Korzenna przy pomocy druhen i druhów OSP Korzenna sfinalizowała akcję Szlachetna Paczka. Zbiórka żywności trwałej, środków czystości, artykułów szkolnych oraz przedmiotów stanowiących wyposażenie domu dla pani Ani i jej rodziny odbyła się 5-tego grudnia. Dzięki hojności wielu darczyńców mogliśmy wzbogacić zgromadzone produkty o nowe zabawki, ubrania, buty i wiele innych przydatnych w gospodarstwie domowym produktów.

Do magazynu w OSP Czerniec zawieźliśmy 47 paczek. Wraz z wolontariuszami po dokonaniu wszelkich formalności udaliśmy się do pani Ani i jej rodziny. Wszystkie paczki zostały wniesione do pokoju, w którym Rodzina rozpakowywała je ze łzami w oczach. Widać było wdzięczność, wzruszenie i radość z otrzymanych prezentów. Starszy z chłopców – Wiktor – od razu rozpakowywał po kolei wszystkie pudełka i sprawdzał co w której się znajduje. Bardzo ucieszył się z prezentu dla siebie (ubrań, butów, książeczek edukacyjnych, samochodów, motoru a szczególnie z globusa). Szymon (młodszy chłopiec) był zachwycony strażakami, u każdego siedział na kolanach, rozpakowywał również paczki J