Spotkanie opłatkowe Małopolskich strażaków

W sobotę 17 grudnia 2016 roku tradycyjnie jak co roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków. Swoją obecnością spotkanie zaszczyciła Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło. W spotkaniu wzięło udział blisko 1000 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej z całej Małopolski.

Delegacje strażaków ze Śląska jak również delegacja strażaków ze Słowacji. W spotkaniu tym wzięło udział wielu znamienitych gości, m.in.: Jego Ekscelencja ks. Biskup Jan Szkodoń biskup pomocniczy, Łukasz Smółka – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Józef Pilch - Wojewoda Małopolski. Obecni byli także członkowie Zarządu Głównego ZOSP RP na czele z Wiceprezes dh Teresą Tiszbierek oraz Wiceprezesem dh Januszem Koniecznym a także niemalże wszyscy członkowie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Komisji Rewizyjnej OW ZOSP RP oraz Sądu Honorowego OW ZOSP RP w Krakowie. Błogosławieństwa wszystkim uczestnikom udzielił JE Ks. Biskup Jan Szkodoń, który również złożył życzenia i podziękowania dla wszystkich strażaków. W trakcie składania życzeń czas umilały zespoły muzyczne z OSP Lipnica Wielka i „Radoczanie" oraz chór  im. św. Jana Pawła II ze Strumian i Szkoły Aspirantów w Krakowie.

Zobacz  zdjęcia!

źródło: http://www.osp.krakow.pl