Finał Akcji Szlachetna Paczka 2016

10.12 – 11.12.2016 WEKEND CUDÓW

Nie byłoby Weekendu Cudów bez 11 105 wolontariuszy, którzy w blisko 700 rejonach w całej Polsce niestrudzenie docierali do potrzebujących rodzin. Nie byłoby Weekendu Cudów także bez Nas – bez strażaków OSP Korzenna i bez wszystkich ludzi dobrej woli, którzy do nas dołączyli i razem z nami dzielili się radością z pomagania! To dzięki nam „Paczkowa Rodziny” otrzymała mądrą pomoc i szansę na lepsze życie.

Po raz czwarty MDP Korzenna przy pomocy druhen i druhów OSP Korzenna sfinalizowała akcję Szlachetna Paczka. Zbiórka żywności trwałej, środków czystości oraz przedmiotów stanowiących wyposażenie domu dla pani Marii i jej rodziny odbyła się 3-ego grudnia. Dzięki hojności wielu darczyńców mogliśmy wzbogacić zgromadzone produkty o nowe ubrania, buty, bluzy, pralkę i wiele innych przydatnych w gospodarstwie domowym produktów.

Do magazynu w OSP Czerniec zawieźliśmy 49 paczek. Wraz z wolontariuszką po dokonaniu wszelkich formalności udaliśmy się do pani Marii i jej rodziny. Wszystkie paczki zostały wniesione do pokoju. Widać było wdzięczność, wzruszenie i radość z otrzymanych prezentów.

Więcej o weekendzie Cudów można przeczytać na stronie radia RMF FM