Zebranie sprawozdawcze za 2016 rok

W niedzielne przedpołudnie 5 lutego w remizie OSP Korzenna odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2016 rok.

Na zebranie przybyli strażacy należący do OSP, młodzież MDP oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Czerwiński, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma, V-ce Prezes ZOP ZOSPRP  w Nowym Sączu Zygmunt Paruch, Prezes DHZ Nowa Lubownia Jano Wojciak, Sekretarz Gminy Korzenna Krzysztof Ogorzałek, Komendant Gminny ZOSPRP w Korzennej Paweł Rola, Prezes Stowarzyszenia „Pogórzanie” Pan Leszek Szambelan, sponsor nagród Turnieju w Tenisa Stołowego Pan Marcin Jamrozowicz, członkowie honorowi OSP Korzenna Pani Magdalena Żuchowicz, Pan Tadeusz Nogaj (właściciel firmy AGRO-STAR w Kaliszu) i pan Andrzej Zięcina.

Otwierając zebranie Prezes OSP Janusz Szambelan poprosił o powstanie i uczczenie minutą ciszy pamięć zmarłych strażaków na czele ze zmarłym Komendantem Gminnym Szczepanem Sikoniem. Następnie przywitał zaproszonych gości i członków honorowych oraz przybyłych na zebranie druhen i druhów.  Przewodniczącym zebrania jednogłośnie został dh Józef Kasprzyk. Przewodniczący podziękował za wybór i poprowadził zebranie zgodnie z porządkiem. Na protokolanta została wybrana dha Lucyna Szambelan, Komisję Uchwał i Wniosków oraz Mandatową stanowili dh Zbigniew Miłkowski, dh-na Kinga Nikiel i dh Dominik Wojtarowicz, w skład komisji statutowej weszli dh Stanisław Wojtarowicz, dh Przemysław Zając oraz dh Wojciech Kantor.

Prezes OSP przedstawił sprawozdanie z działalności OSP Korzenna i plan działania na rok 2017. Na zakończenie sprawozdania podziękował wszystkim za wsparcie finansowe działalności OSP, a szczególnie Wójtowi Gminy Korzenna za pieniądze na utrzymanie gotowości bojowej jak również „podziękował” Wójtowi za zgłoszenie budynku remizy do Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Nowym Sączu, że zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Dzięki temu zgłoszeniu mamy pewność, iż budynek nadaje się do użytkowania i nie stanowi zagrożenia dla nikogo.

Następnie dh Kamil Pękała przedstawił sprawozdanie z działalności MDP. Dh-na Lucyna Szambelan przedstawiła sprawozdanie finansowe za 2016 rok oraz plan finansowy na bieżący rok. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej dh Jan Żuchowicz przedstawił sprawozdanie oraz złożył wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi OSP za 2016 rok.

Następnie była dyskusja i wystąpienia zaproszonych gości. W trakcie dyskusji przeczytany został list od posła na Sejm RP Pana Józefa Leśniaka, który ze względu na inne obowiązki poselskie nie mógł uczestniczyć w zebraniu. Zostały wręczone podziękowania dla druhów, którzy zabezpieczali ŚDM w Brzegach oraz dla Pana Marcina Jamrozowicza za 10-letnie sponsorowanie nagród w Turnieju Tenisa Stołowego.

Po zakończeniu wystąpień zaproszonych gości i dyskusji zostały przyjęte uchwały i wnioski przedstawione przez Komisje Uchwał i Wniosków oraz zmiany w Statucie OSP Korzenna. Przed zakończeniem zebrania Prezes podziękował za udzielenie absolutorium oraz zaprosił gości i druhów na poczęstunek. Po czym Przewodniczący ogłosił zakończenie zebrania.