Zamarł mł. bryg. w st.spocz. dh Antoni Bienias

Zamarł Antoni Bienias długoletni Komendant Rejonowy Straży Pożarnych w Nowym Sączu oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu. Msza święta pogrzebowa sprawowana będzie w dniu 24 marca o godzinie 14.30 w kościele parafialnym Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu przy ulicy Królowej Jadwigi 44. Po mszy świętej trumna z ciałem zostanie odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu przy ulicy Śniadeckich.

Biografia

mł. bryg. w st. spocz. Antoni Bienias – służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 1 września 1967 roku w Szkole Oficerów Pożarnictwa w Warszawie. Po jej ukończeniu od września 1970 do 31 lipca 1974 roku służbę pełnił w Komendzie Straży Pożarnych dla miasta Nowego Sącza na stanowisku oficera ds. operacyjno-szkoleniowych. Od 1 sierpnia 1974 roku przeniesiony do pracy w Zawodowej Straży Pożarnej w Rafinerii Nafty w Gorlicach. Od 1 grudnia 1975 roku na stanowisku Komendanta Rejonowego Straży Pożarnych w Nowym Sączu kierującego jednocześnie Zawodową Strażą Pożarną. Funkcję tę pełnił do 30 czerwca 1992 roku. Od 1 lipca 1992 roku do 29 lutego  1996 pełnił służbę na stanowisku Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W trakcie służby działacz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 1 stycznia 1999 roku  aż do śmierci Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu.  Długoletni członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie. Pełnił w nim funkcje v-ce Prezesa oraz członka prezydium. W ostatniej kadencji Członek Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP.

źródło: www.psp-nowysacz.pl