Lipnica Wielka- samochód uderzył w drzewo

W Lipnicy Wielkiej na parkingu, samochód osobowy uderzył w drzewo - jedna osoba poszkodowana - poszukiwania dwóch osób.

2 maja o godzinie 20:45, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Lipnica Wielka gdzie na parkingu kościelnym doszło do zdarzenia drogowego.

Po przyjeździe, na miejscu zdarzenia znajdował się zastęp OSP Lipnica Wielka oraz Karetka. W zdarzeniu brało udział trzy osoby z czego jedna osoba znajdowała się na miejscu i była opatrywana przez ratowników medycznych natomiast z pozyskanych informacji wynikało, iż dwie osoby jadące samochodem oddaliły się z miejsca zdarzenia. Natychmiast rozpoczętą akcje poszukiwawczą. Strażacy podzielili się na kilka grup i zaczęli penetrować pobliski teren. Między czasie nasz samochód został wykorzystany do przejechania okolicznych dróg w celu znalezienia osób. Działanie to okazało się sukcesem ponieważ w jednej z bocznych dróg natknięto się na poszukiwane osoby, które zostały przewiezione na miejsce zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Pogotowiu w udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu klem akumulatora w rozbitym pojeździe oraz poszukiwaniu zaginionych dwóch osób.

Działania naszego zastępu trwały ponad godzinę.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG 1 PSP Nowy Sącz