Dzień Strażaka w OSP Korzenna

Dzień Strażaka zorganizowali i obchodzili nasi druhowie- odznaczenia dla krwiodawców oraz ślubowanie MDP.

20 maja nasi druhowie odchodzili swoje święto. Uroczystości rozpoczęły się pod naszą remizą gdzie zostały uformowane szyki i strażacy udali się do kościoła na Mszę Św. która została odprawiona przez ks. Proboszcza w intencji strażaków oraz ich rodzin, intencji zmarłych strażaków oraz osób którzy oddają krew podczas akcji organizowanych przez naszą OSP.

Po uroczystej Mszy Św. strażacy udali się do kapliczki Świętego Floriana gdzie zostały złożone kwiaty. Następnie udano się na plac przy remizie gdzie Prezes naszej OSP powitał wszystkich zgromadzonych oraz przypomniał krótką historię o Św Florianie. W obchodach Dnia Strażaka udział wzięła delegacja DHZ Nova Lubovnia wraz z Pocztem Sztandarowym.

Kolejnym etapem uroczystości było ślubowanie MDP. Czwórka młodzieżowców złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar.

Następnie odbyło się uhonorowanie i docenienie osób za udział w akcjach oddawania krwi. Krwiodawcom którzy przez 10 lat, oddali minimum 10 razy krew zostały wręczone pamiątkowe złote medale.

Na koniec Prezes naszej OSP zaprosił wszystkich uczestników uroczystości na grochówkę z prawdziwego kotła.

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach, dziękujemy za liczne przybycie wszystkich strażaków oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze. Dziękujemy wszystkim osobą które poświęcały swój wolny czas aby przygotować piękną uroczystość oraz dziękujemy wszystkim sponsorom którzy na różne sposoby pomogli w organizacji.