Ćwieczenia powodziowe w Wojnarowej

Nasza jednostka wzięła udział w ćwiczeniach powodziowych, które odbyły się w Wojnarowej.

21 czerwca w Wojnarowej odbyły się ćwiczenia  powodziowe, których celem była obrona przed zalaniem budynku szkoły. Ćwiczący podnosili koronę wału przepływającego potoku przy wykorzystaniu worków z piaskiem oraz rękawów powodziowych. Z rozlewisk pompowana była woda przy wykorzystaniu pomp szlamowych oraz pompy dużej wydajności. W ćwiczeniach  wzięły udział zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, JRG w Krynicy Zdroju oraz JRG Gorlice. Jednostki Państwowej Straży Pożarnej wspierały jednostki OSP tj.  OSP Korzenna,  OSP Korzenna Centrum, OSP Mogilno, OSP Wojnarowa, OSP Stróże, OSP Ptaszkowa, OSP Krużlowa Wyżna oraz  OSP Grybów Biała. Wszystkie założenia ćwiczeń zostały zrealizowane.

tekst:www.psp-nowysacz.pl

Zobacz zdjęcia !