Warta MDP przy Grobie Pańskim

Za nami Triduum Paschalne, dni które przygotowują nas do zmartwychwstania Pana Jezusa, natomiast trwają święta. Okres szczególny dla wszystkich Chrześcijan. Okres szczególny też dla strażaków, którzy od wieczora Wielkiego Piątku do nabożeństwa Wielkosobotniego pełnili wartę przy Grobie Pańskim. W Wielką Sobotę Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców bardzo licznie wstawiła się do kościoła.

W Wielką Niedziele tradycyjnie o godzinie 6.00, odbyła się Msza Św. Rezurekcyjna w intencji straży pożarnej, strażaków i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków. W tej uroczystej Mszy Św. nie mogło zabraknąć naszych druhów i druhen, którzy czytali czytania liturgiczne, stali przez środek kościoła, oraz uczestniczyli w procesji wokół kościoła.

Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy wszystkim druhnom oraz druhom, którzy w tym okresie założyli mundur i godnie reprezentowali naszą OSP, z tego miejsca jeszcze raz życzymy Wszystkim Wesołych Świąt.

Zobacz zdjęcia - warta przy Grobie MDP!