Trzycierz - pożar stodoły

Kilka minut przed południem wybuchł pożar w miejscowości Trzycierz - spaleniu uległa stodoła.

30 czerwca, o godzinie 11:55, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Trzycierz, gdzie paliła się stodoła. Po przybyciu naszego zastępu jako pierwszej służby ratowniczej okazało się, że płonie budynek drewniany. Był on w całości objęty ogniem. W pobliżu znajdował się budynek mieszkalny.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów wady. Jeden w obronie na dom a drugi w natarciu na palącą się stodołę. Następnie po dotarciu kolejnych zastępu podano trzy prądy wody na palący się budynek. Po ugaszeniu ognia, konstrukcja stodoły została za pomocą pilarek oraz bosaków rozebrana i dokładnie przelana. Do przewalenia siana zadysponowano koparkę, która też wydobyła spalony traktor z pogorzeliska. Linie zasilającą zorganizowano z dwóch hydrantów znajdujących się w pobliżu. Po dokładnym przelaniu spalonych elementów oraz sprawdzeniu budynku mieszkalnego strażacy powrócili do swoich baz.

Działania naszego zastępu trwały około trzy i pół godziny.

W akcji udział brały:
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz