Łęka- kolizja dwóch samochodów osobowych

7 lipca około godziny siódmej rano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Mogilno zadysponowane zostały do działań w Łęce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  zderzeniu uległy dwa samochody osobowe. Samochodami podróżowali sami kierujący, którzy znajdowali się  poza pojazdami. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości.  Z jednego  samochodu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych na jezdnię. Jeden pas ruchu na drodze był zablokowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  kierowaniu wahadłowo ruchem na drodze,  posypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz  odłączeniu klem akumulatora w jednym samochodzie. Do szpitala została zabrana jedna osoba. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję samochody oraz pozostałości po zderzeniu usunięto na pobocze.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz