Trzycierz - zderzenie dwóch pojazdów

Na drodze powiatowej Nowy Sącz- Korzenna doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

22 lipca o godzinie 10:50 , nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego w miejscowości Trzycierz, gdzie na drodze powiatowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia naszego zastępu jako pierwszej służby ratowniczej stwierdzono że w zdarzeniu udział brały  dwa samochody osobowe w których łącznie podróżowało cztery osoby w tym jedno dziecko. Osoby te znajdowały się poza pojazdami i nie uskarżały się na większe dolegliwości.  Jeden pojazd znajdował się na środku jezdni a drugi częściowo na poboczu drogi. W skutek zderzenia z samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (w pierwszym etapie droga była całkowicie zamknięta), udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobom biorącym udział w zdarzeniu, rozłączono klemy akumulatora w obu pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Po odjeździe karetek z miejsca zdarzenia nasz zastęp pozostał na miejscu w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia aż do momentu zakończenia prac przez Policje.

Działania naszego zastępu trwały ponad dwie godziny.

W akcji udział brały:
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz