Pomoc dla dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu

Podczas obchodów Dnia Strażaka w OSP Korzenna (20.05) DH Dominik Wojtarowicz zaproponował zbiórkę przyborów szkolnych/plastycznych oraz książeczek, malowanek dla dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Zbiórka trwała do 10.06. Akcja skierowana była głównie do młodzieży z MDP.

W połowie czerwca razem z OSP Łabowa (od której dowiedzieliśmy się o możliwości pomocy dzieciakom) było zaplanowane zakończenie akcji – dostarczenie do Fundacji O ZDROWIE DZIECKA (www.ozdrowiedziecka.pl) zebranych przedmiotów. Niestety z przyczyn niezależnych od nas nie doszło do finalizacji akcji dlatego opiekunowie MDP „wzięli sprawy w swoje ręce” i 6 lipca dostarczyli zebrane przedmioty do fundacji.

Pracownicy fundacji przyjęli z wdzięcznością nasze dary i poprosili by pamiętać o dzieciach przebywających w Szpitalu Uniwersyteckim.

Szacowana wartość zebranych przedmiotów to około 1000zł.