XVIII pielgrzymka strażaków z powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty

30 lipca odbyła się kolejna pielgrzymka strażaków OSP oraz PSP z powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty z okazji odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Mszę Świętą o godz. 7:30 celebrowali kapelani strażaków ks. dr Marcin Krępa, ks. bryg. Władysław Kulig oraz ks. Mateusz Hojdak. Zbiórka pocztów sztandarowych i strażaków miała miejsce na parkingu przy Maślanym Rynku, skąd był przemarsz na plac celebry.

W pielgrzymce uczestniczyło ok. 40 pocztów sztandarowych, strażacy OSP, PSP, emeryci, renciści pożarnictwa oraz rodziny strażaków. Z naszej jednostki w uroczystościach odpustowych udział wzięli: poczet sztandarowy (w składzie: druh Janusz Szambelan, dh Wojciech Kantor, dh Eugeniusz Olchawski), delegacja strażaków oraz ich rodziny. Po Mszy Św. strażacy i poczty sztandarowe w szyku wrócili na parking przy ul. Grybowskiej (Maślany Rynek).

Tradycyjnie po rozformowaniu szyku poszliśmy na lody do Orawianki - taka nasza wewnętrzna mała tradycja odpustowa J

Organizatorami pielgrzymki byli ZOPZOSP RP w Nowym Sączu, Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu oraz Proboszcz Parafii św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

ODPUST KU CZCI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W KRUŻLOWEJ

05.08 w Krużlowej o godzinie 18:00 odbyła się Msza Święta z udziałem Straży Pożarnych i ich rodzin. Na uroczystościach nie zabrakło także delegacji z naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym.