Korzenna/Wojnarowa - dwa zdarzenia

Dwa zdarzenia niemal w tym samym czasie na terenie naszej gminy.

Pierwsze zdarzenie:

9 września o godzinie 23:22, nasz zastęp został zadysponowany do wyciekającego gazu, które miało miejsce w Korzennej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w jednym z domów przy skrzynce gazowej doszło do rozszczelnienia rury w wyniku czego gaz się ulatniał.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu zaworu.

Działania strażaków trwały około pół godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GLM OSP Korzenna
- Pogotowie Gazowe

Podczas prowadzonych działań w Korzennej czekając na pogotowie gazowe, strażacy dostali informację o pożarze szopy w Wojnarowej.

Drugie zdarzenie:
Po szybkiej zamianie samochodów z GLM na GBA strażacy udali się do Wojnarowej, gdzie doszło do pożaru szopy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że budynek gospodarczy objęty jest w całości ogniem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek, zasilanie wodne zorganizowano przy pomocy hydrantu znajdującego się w pobliżu. Teren działań został oświetlony za pomocą agregatu prądotwórczego oraz najaśnic.

Po ugaszeniu ognia, rozbiórce części drewnianej dokładnym przelaniu i sprawdzeniu pogorzeliska, strażacy wrócili do bazy.

Działania strażaków trwały niecałą godzinę.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz