Posadowa Mogilska- dachowanie samochodu osobowego

Bardzo groźnie wyglądający wypadek miał miejsce w Posadowej Mogilskiej- dwie osoby ranne w tym dziecko.

11 września, o godzinie 16:55, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Posadowej Mogilskiej na drodze powiatowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w przydrożny przepust i swoją jazdę zakończył na dachu. Samochodem podróżowały dwie osoby (kierująca samochodem oraz kilkuletnie dziecko). Osoby te znajdowały się poza pojazdem, były przytomne z widocznymi obrażeniami. Z samochodu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, usunięciu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, kierowaniu ruchem wahadłowo.

Działania naszych strażaków trwały niecałą godzinę.

W akcji udział brały:

- dwa zastępy JRG 1 PSP Nowy Sącz