18 litrów krwi popłyneło w naszej remizie

18 litrów krwi, zebrano podczas kolejnej Akcji Honorowego Oddawania Krwi im. Ks. Artura Babika.

24 września 2017 roku już po raz XX OSP Korzenna zorganizowało akcję oddawania krwi. Do remizy między godziną 9:00 a 14:00 przybyło 65 osób, które chciały podzielić się cennym darem – krwią. W ostatecznym rozrachunku krew oddało 40 śmiałków 25 osób z przyczyn zdrowotnych nie mogło tego uczynić).

Cieszy fakt, że do remizy w Korzennej za każdym razem obok stałych bywalców Krwiodawstwa pojawiają początkujący Krwiodawcy. Dzięki nim mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie krwi.

Jak zawsze, akcja odbywa się przy pomocy firm i zaangażowaniu wielu osób, którym należą się podziękowania. Dziękujemy firmie reklamowej ZAZA z Nowego Sącza za wydrukowanie plakatów. Dziękujemy panu Józefowi Nika z piekarni „Nika” w Nowym Sączu za poczęstunek oraz pani Magdalenie Żuchowicz, Agacie Włodarz i pani Lucynie Szambelan za przygotowanie posiłku dla pań pielęgniarek. Ogromnie podziękowania należą się naszemu Komendantowi Stanisławowi Wojtarowiczowi, który rok rocznie (a w zasadzie dwa razy w roku) czuwa nad całością i angażuje swoje siły do przygotowania akcji. To w dużej mierze dzięki niemu akcje się odbywają i przebiegają tak sprawnie. Podziękowania Prezesowi naszej OSP Januszowi Szambelanowi, który podczas tej edycji od początku do końca czuwał nad wszystkim. Oczywiście główne podziękowania kierujemy do wszystkich przybywających do naszej remizy celem oddania krwi – bez Was ta akcja nie miałaby sensu!

I już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się w marcu 2018 roku.

„Bo miłość to nie są słowa” – podziel się miłością.

O akcji można przeczytać również w dts24.pl

Zobacz zdjęcia!

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS